SKU N620P-N620R-20-3F
Available to Ship 224
Quantity Price
100 + Call Us
All Prices are in US Dollars and do not include duties
Our L-Com power cord specialists are ready and available to answer any questions you may have on the N6-20P – N6-20R Power Cord. The 3 ft power cable carries 20 amps of current along with the heavy 10-gauge wire. This black power cord is a N6-20P – N6-20R Power Cord with 20A, 250V and 3ft. length.
Features
  • 20 Amp 250 Volt
  • Black PVC 105°C Water Resistant Jacket
  • 10 AWG Conductors